Facebook YouTube Instagram
Excellentní žena

     15. konference - REGISTRACE

LEKTOŘI NA NAŠICH MINULÝCH KONFERENCÍCH

 

Petra Procházková

Petra Procházková Válka má i tvář žen - zoufalé matky vojáků či matky dětí, které šlápnou na minu, matky politiků, které někdo zastřelí, protože bojují za mír. Co prožívají ženy, které musejí opustit svou vlast a stanou se uprchlicemi? Jak vnímá život v Afghanistánu, kde žila se svým manželem Paikerem?

Humanitární pracovnice, novinářka, zpravodajka z válečných konfliktů, které vznikly po rozpadu Sovětského svazu na Kavkaze. V Grozném založila dětský domov pro válečné sirotky, o které se stále stará. Byla zpravodajkou a korespondentkou v Afghánistánu. Založila občanské sdružení Berkat (čečensky „štěstí“), které pomáhá dětem a ženám v Čečensku, Afghánistánu i uprchlíkům v ČR. Je zpravodajkou Lidových novin na Ukrajině, v roce 2001 získala Cenu primátora města Plzně za lidská práva. Je autorkou knih Aluminiová královna a Frišta.

 

Stanislav Motl

Stanislav Motl Stanislav Motl měl možnost osobně poznat řadu někdejších barrandovských hvězd. Lídou Baarovou počínaje a třeba Adinou Mandlovou konče. Proto je jeho vyprávění mimořádně autentické. Vzpomínky a otevřená, většinou dosud nepublikovaná svědectví o známých i méně známých aktérech slavné éry Barrandova - Lídy Baarové, Adiny Mandlové, Svatopluka Beneše, Raoula Schránila, Nataši Gollové, Zdeny Sulanové a dalších herců, režiséři, spisovatelů, novinářů.

Vystudovaný novinář, jeden z prvních reportérů pořadu Na vlastní oči. Autor mnoha historických knih, výborný vypravěč, reportér z několika válečných konfliktů. Je dvojnásobným nositelem celosvětové ceny The AIB International Media Excellence Awards. Toto ocenění udělované v Londýně, které je považováno za rozhlasového Oskara. V ČR obdržel mimo jiné hlavní cenu festivalu česko-německo-židovské kultury Devět bran a hlavní cenu E. E. Kische.

 

Ivana Šmucrová

Ivana Šmucrová Grafologie zkoumá písemný projev člověka, ze kterého skládá jeho psychologickou tvář. Dnešní doba techniky paradoxně odvádí naši pozornost od nás samotných. Ztrácíme schopnost psát a vyjadřovat se prostřednictvím rukopisu. Říkáme si, že máme počítače, a tak mizí naše potřeba psát perem nebo tužkou. Co tím ztrácíme? Pokud má člověk informace, jak písmo ovlivňuje jeho osobnostní růst, je na něm samotném, zda je použije. Má ale tyto informace?

Plzeňská rodačka, absolvovala studium grafologie a psychologie, prošla kurzem grafoterapie a v letech 2015 – 2017 se účastnila dvouletého studia u České grafologické komory. Často přednáší pro veřejnost a různé organizace. Vydala dvě knihy – Myšlenky a Život v metaforách.

 

Blanka Matragi

Banka Matragi Česká módní návrhářka, výtvarnice, sklářka, akademická malířka. Sebevědomá žena, která šaty povznesla na umění. Každé její šaty jsou originál. Jaké to je šít pro nejbohatší ženy světa? Splnila si všechny své vize? Na co se těší, jaké má plány? Co považuje za svůj největší úspěch? Přednáška, kterou si nemůžete nechat ujít.

V libanonském Bejrútu v roce 1982 otevřela salón „Blanka Haute Couture“ . Dostala se i do královských paláců v Perském zálivu, pro královské rody a manželky ropných magnátů tvoří své unikátní šaty, ve výběrových řízeních svými návrhy často poráží své francouzské a italské kolegy, návrháře nejproslulejších módních domů. Je držitelkou řady mezinárodních ocenění, vydala dvě autobiografické knihy o sobě a své práci, v Obecním domě v Praze má stálou výstavu svých produktů.

 

Doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc.

Roman Šmucler Jak poznat kvalitu a nenaletět nekvalifikovaným rádobyspecialistům? Jsou trendy a novinky ve vývoji medicíny opravdu tak důležité? Lékaře v jakémkoli oboru bychom si měli vybírat stejně pečlivě jako byt nebo automobil, jak se ale zorientovat v nepřehledné nabídce?

MUDr. Roman Šmucler je stomatolog a specialista v oboru laserové medicíny, průkopník estetické medicíny v ČR. Od roku 2013 je předsedou Společnosti estetické a laserové medicíny ČLS JEP. Věnuje se vědecké činnosti a popularizaci vědy, podílí se na monografiích, televizních a rozhlasových odborných pořadech. Organizuje řadu mezinárodních kongresů a je členem odborných společností doma i v zahraničí. Je majitelem a ředitelem holdingu Asklepion zaměřeného na inovace v medicíně.

 

JUDr. Michaela Chaloupková

Michaela Chaloupková Jaké je to být ve vrcholném byznysu sama mezi muži? Musí být stále ve střehu nebo je hýčkána? Je jedinou ženou v představenstvu ČEZ a kvóty na ženy ve vedení firem považuje za nesmysl. A vnímá, že pracovní prostředí, kde jsou ženy, je kultivovanější a krásnější. Její motto - Kdo je připraven, není ohrožen.

Pochází z Plzně, vystudovala právnickou fakultu ZČU a MBA na University of Pittsburgh, od roku 2003 pracuje pro společnost ČEZ, a.s. Vypracovala se až na pozici ředitelky divize Správa. Zodpovídá za nákup služeb a materiálu potřebných pro výstavbu, provoz a údržbu elektráren, distribučních sítí, pro těžbu uhlí vč. zadávání veřejných zakázek a řízení personalistiky Skupiny ČEZ. Má pod sebou tým více než 500 lidí. Věnuje problematice CSR udržitelného podnikání, podílí se na práci platformy Byznys pro společnost. V roce 2016 se obsadila 3. místo v žebříčku 25 žen českého byznysu. Pravidelně se objevuje v žebříčku 50 nejvlivnějších žen v ČR. Věnuje se mentoringu v programu Odyssey podporující ženské manažerské talenty a v mentoringovém programu Together2grow.

 

PharmDr. Margit Slimáková

Margit Slimáková „Základem zdraví není farmakoterapie, ale kvalitní strava, zdravý životní styl a dobrá nálada“, říká nejvýraznější česká specialistka na výživu a zdravotní prevenci. Proč je třeba zdravě jíst a jak to v pohodě zvládat i bez počítání kaloriíí? Jaké jsou nejběžnější výživové omyly a nejlepší výživová doporučení? Jak zdraví podporovat i mimo výživu a jak to vše zvládat v běžném životě? Zdravý talíř jako nástroj pro pohodové a individuální sestavení jídelníčku.

Vystudovala farmacii a dietologii v USA, pracovala v Německu, Číně, Francii a USA. Ve své práci využívá osvědčené poznatky se všech oblastí medicíny a klade velký důraz na zdravotní prevenci. Pravidelně publikuje a přednáší, organizuje semináře. Po delších pobytech v Německu a Číně žije nyní s rodinou v Praze. Je maminkou tří dětí, podporuje zavedení výuky zdravé výživy do škol, přirozené terapeutické metody a možnost svobodné volby v očkování.

 

PhDr. Dagmar Hudecová

Dagmar Hudecová Ve 2. polovině 19. století opouštějí ženy ve zvýšené míře soukromí vlastních domovů a začínají se aktivně angažovat ve veřejné sféře. Jak se na tomto procesu podílely Plzeňačky? Ve kterých oborech nalézaly uplatnění a jaký byl jejich příspěvek ke změně společenského postavení žen?

Dagmar Hudecová je historička, která se zabývá především regionálními novodobými dějinami. Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, více než 10 let působila na různých středních školách v Plzni, pracovala ve Státním oblastním archivu v Plzni, ve Výzkumném ústavu pedagogickém v Praze, ale většinu svého profesního života se věnovala pregraduálnímu vzdělávání historiků a postgraduálnímu vzdělávání učitelů dějepisu. Je autorkou mnoha publikací, řady studií a článků v odborném tisku.

 

PhDr. Karel Řeháček

Karel Řeháček Karel Řeháček je archivář Státního oblastního archivu v Plzni a pedagog katedry historie Pedagogické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Odborně se zaměřuje především na dějiny česko-německého soužití na západě Čech v 19. a 20. století (menšiny, menšinové školství a spolky, poválečné osudy obyvatelstva německé národnosti a konfiskace jeho majetku), na politické a sociální dějiny Plzně a západních Čech v letech 1914–1938 a na významné osobnosti dějin regionu.

 

 

Zuzana Bubílková

Zuzana Bubílková První dáma české politické satiry, novinářka a pohotová moderátorka, šaramantní a vtipná dáma. Těšit se můžete na smršť historek, postřehů, vzpomínek a příběhů z hereckého, spisovatelského i osobního života, okořeněnou jedinečným stylem humoru. Je velmi zručná, má ráda ruční práce, vytváří originální šperky zn. BUBU technikou šitého šperku. Možná nám během besedy uplete na prstech šálu nebo vytvoří netradiční šperk.

Vystudovala žurnalistiku. Je také spisovatelkou, napsala několik knih ze života politiků. Vysílá na rádiu Impuls, glosuje témata v pořadu Téma dne. Dvakrát v týdnu zpovídá politiky v diskusním pořadu Kauza dne. Publikuje v měsíčníku a internetovém portálu Hobby – Blesk.cz.   

 

MUDr. Josef Jonáš

MUDr. Josef Jonáš Onemocnění způsobují emoce – to jsou slova MUDr. Josefa Jonáše, který se stal doslova synonymem pro alternativní medicínu. „Svět je řízen informacemi a ty prostě vidět nejsou,“ vysvětluje Josef Jonáš princip fungování homeopatik. MUDr. Josef Jonáš patří k nejznámějším českým badatelům v oblasti přírodní medicíny.

MUDr. Josef Jonáš je nejznámější český léčitel a zakladatel moderních směrů přírodního lékařství. Kromě psychoterapie, psychoanalýzy a sexuologie se stal odborníkem v mnoha oblastech celostní medicíny, jako je akupunktura, řízená detoxikace organismu, funkční diagnostika, biorezonance, čínská medicína, makrobiotika, homeopatie nebo shiatsu. Autor knih např. Křížovka života, Tvoje strava je tvůj osud, Hořká pravda o sladkém cukru, Přírodní léčba pro ženy a další.   

 

Jarmila Podhorná

Jarmila Podhorná „Léčba přírodní je většinou pomalá, ale zato s trvalejšími výsledky a nemá vedlejší účinky. Věřím, že k přírodní léčbě se bude obracet stále více lidí. Přírodní léčba totiž chápe člověka jako bytost celistvou – tělo i duši – a onemocnění kteréhokoliv tělesného orgánu pokládá za nemoc celého organismu."

Životní příběh paní Jarmily Podhorné je skoro neuvěřitelný. Bývalá učitelka se o bylinky vždy zajímala. Navštěvovala odborné semináře a na jednom z nich poprvé slyšela termín gemmoterapie, neboli léčba pupeny. Na popud legendárního bylináře pana Zentricha se místo odchodu na odpočinek rozhodla gemmoterapií dále vážně zabývat, má vlastní bylinkovou zahradu a vyrábí z pupenů tinktury.   

 

Kateřina Karásková

Kateřina Karásková Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost! Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.

Kateřina Karásková cestuje po světě, maluje, píše a pracuje v humanitárních organizacích. V Guatemale žila s mayskými indiány, kteří prožili genocidu. V Ugandě zprovozňovala nemocnici a školy a v Keni jsem dohlížela na zalesňovací a eko zemědělské projekty. Mezitím hledala po světě kmeny, v nichž mají navrch ženy, a napsala o nich cestopisnou knihu Kde ženy vládnou, kterou i sama ilustrovala.   

 

Marie Hošková

Marie Hošková Jóga je cesta ke zklidnění vnitřních pocitů a vnímání všeho dobrého kolem sebe. Nabízí duševní i tělesnou pohodu, harmonii a zklidnění. Pomáhá odbourat chronický stres a načerpat novou energii, učí správnému držení těla, obnovuje přirozenou pružnost páteře a zlepšuje funkce srdce. Cvičit se může v každém věku.

Józe se věnuje 40 let. V roce 1990 založili s manželem v Plzni Školu jógy. Je instruktorkou jógy, organizuje pobytové zimní i letní kurzy jógy, mezinárodní víkendové semináře, věnuje se lektorské činnosti při výchově nových cvičitelů jógy. Několikrát navštívila Indii, kde studovala jógu pod vedením mistra Iyengara, jeho dcery Geety a syna Prashanta v institutu B.K.S Iyengara v Púně. Naposledy strávila tři týdny v Indii v roce 2014 na meditačním pobytu v Maharišiho ášram v jižní Indii poblíž svaté hory Arunáčaly.   

 

Ladislav Špaček

Ladislav Špaček Původní profesí pedagog (přednášel na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy historický vývoj spisovné češtiny). Od roku 1990 pracoval v Československé televizi jako vedoucí domácího zpravodajství a zároveň byl parlamentním zpravodajem a moderátorem pořadu Události, komentáře. V letech 1992 až 2003 mluvčí prezidenta republiky a ředitel Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky. Během svého působení na Pražském hradě navštívil spolu s prezidentem Havlem přes padesát zemí světa a absolvoval stovky společenských událostí na nejrůznějších úrovních. Je spoluautorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa, autorem knih Etiketa, Velká kniha etikety, Nová velká kniha etikety, Špaček v porcelánu aneb jak se neztratit v labyrintu etikety, Komiksová etiketa, Starling aneb Etiketa hrou, Deset let s Václavem Havlem a dalších. Publikuje v různých médiích a pořádá přednášky pro přední představitele top managementu firem, státní správy a politiky.  

 

Petr Hora Hořejš

Petr Hora Hořejš Toulky českou minulostí jsou nejznámějším dílem novináře a spisovatele Petra Hory Hořejše. Nejprve vycházely v týdeníku Mladý svět a nedávno vyšel už knižní 13. díl této historické rukověti. Ne-historik Petr Hořejš vytvořil dílo, na které si žádný historik u nás netroufl, udělal z Toulek českou minulostí bestseller.

 

 

Milena Secká

Milena Secká Etnografka-historička pracuje v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur. Je autorkou několika knih, populárně naučných i odborných článků, více než dvaceti výstav v Čechách i zámoří. Za publikační i přednáškovou činnost ji Akademie věd ČR ocenila Medailí Vojty Náprstka za popularizaci vědy.

V r. 1996 obnovila činnost spolku Americký klub dam, nejstaršího vzdělávacího ženského spolku v Čechách, u jehož zrodu stál Vojta Náprstek a Karolina Světlá. Seznámí nás s historií vzniku a s činností pražského ženského vzdělávacího spolku, s jeho členkami a "moderními" aktivitami, které předběhly svou dobu.

 

Adéla Zrubecká

Adéla Zrubecká Co je to přírodní kosmetika, co má obsahovat a co obsahovat nesmí? Jak ji v záplavě kosmetiky máme najít a jak poznáme její účinky? Co je to aromaterapie v kosmetice? Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty.

Na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia.

 

Libuše Pecková

PLibuše PeckováPracuje jako fyziatrik v Léčebných lázních Jáchymov. Protože má ráda pohyb a vždy chtěla pomáhat lidem, rozhodla se studovat fyzioterapii. V Jáchymovských lázních pracuje již 20 let a je tu moc ráda. Tyto pohybové lázně jsou na vysoké úrovni. Pořádají se tu Fyziatrické dny – konference fyziatrů z celé ČR a to mě baví. Neustále se zdokonalovat a studovat nové techniky je jedna z podmínek její práce. Dokonalost pohybu a jeho aplikace do života čerpá ze sportů, které aktivně dělala. Jsou to hlavně bojové sporty judo, taiki. Ráda také lyžuje, plave a miluje horskou turistiku.

 

Samira Sibai

Samíra SibaiSyřanka s českou babičkou. Kolébka starých civilizací i země zmítaná válkou – to je Sýrie. Jaká byla před vypuknutím konfliktu, jak vypadal každodenní život žen?

Samíra, mladá vzdělaná žena, lékařka syrsko-českého původu, která nemohla mlčet k brutalitám ve své vlasti a ví, že se již nemůže vrátit. Vyprávěla o své rodině, se kterou v pěti letech odešla z Čech do Sýrie a teď se vrátila. O komunitě českých a slovenských žen v městě Homs, z kterého pochází a o jejich rozličných osudech.

Pokusila se osvětlit kořeny dnešní krize, jak válka rozvrátila životy lidí. A také mluvila o tom, jak jsou si lidé na celém světě podobní.Vyrostla na českých pohádkách, má ráda Čapka i Kunderu, zpívá české i arabské lidové písně.

 

Halina Pawlowská

Halina PawlowskáJe nejznámější a nejčtenější současnou českou spisovatelkou, napsala 23 knih, založila tři úspěšné společenské časopisy, je autorkou 40 televizních komedií a tří seriálů, vynikající scenáristkou.

Ale je to také žena, které není humor cizí, ráda vaří a má ráda život. Její přednáška Manuál zralé ženy vychází z její poslední knihy, kde si bude se ženami povídala o rodině, o lásce a o ženách, které umí žít navzdory všemu, co je potká. A je fuk, jestli je jim dvacet, anebo osmdesát.

 

Marcela Košanová

Marcela KošanováEnergická žena, čarodějka, která miluje lidi a život kolem nich. O čem povídala? O matkách a dcerách.

Mít úspěšnou a šťastnou dceru je snem každé z nás. Můžeme své dcery naučit nelhat, neubližovat slabším, ctít starší, zdravit, umývat si ruce, převlékat si spodní prádlo, ale ani v jednom případě si nemůžeme být jisté výsledkem. Každá z nás je dcera a velmi dobře víme, kde naše matky dělaly chyby, proč je tedy opakovat. Matka dospělé dcery by měla být záchrannou sítí a hřejivou náručí, která léčí bolest.

Ale nejen toto bylo obsahem přednášky této charismatické ženy. Protože čarodějky ví, jak působit na muže, jak připravit nápoj lásky, jak žít hezky i po padesátce...

 

Petra Marková

JUDr. Petra Marková Byli jste někdy u soudu? Nebo máte hrůzu z toho, že byste k soudu měli jít? Existuje elegantní způsob, který soud může nahradit.

Mediace – mimosoudní řešení sporů. Jak to probíhá, kdo je to mediátor, kdy vám může pomoci? Je to zpravidla rychlejší způsob a může přinést nečekaná řešení. Může pomoci např. při rozvodu, vypořádání dědictví, sporech mezi sousedy nebo v obchodních věcech.

Nejen o mediaci nám přišla povídat JUDr. Petra Marková, advokátka, plzeňačka, mediátorka. Profesionálka, která napomáhá účastníkům sporu, aby spolu komunikovali a našli pro svou situaci řešení přijatelné pro všechny zúčastněné.

 

Lena Komanická

Lena Komanická Je certifikovanou lektorkou a cvičitelkou. Specializuje se na ženské pánevní dno v jeho třech rovinách - tělesné, psychosomatické i energetické.

V oblasti pánevního dna žena zažívá ty nejdůležitější chvíle svého života. Svou cykličnost, milování, plození, rození, sexualitu i stud, slast i strach, moc i bezmoc... a také radost, potěšení, tvoření, živost a vášeň. Důležité téma pro ženu každého věku.

 

Dr. Michaela Karsten

Michaela Karsten Promovaná lékařka, zakladatelka mezinárodní společnosti MindKarat® (Mentální a paměťový trénink/ Německo), mnohonásobná světová mistryně v kategorii žen, nositelka Grand Master titulu a Guinnessova rekordmanka v paměťových schopnostech. Host mnoha TV show (například v Mnichově, Paříži, Londýně, Stokholmu, Praze). Externí lektorka na německých univerzitách (Bayreuth, Mannheim, Hannover, Leipzig, Dresden, Aschaffenburg a další). Trenérka českých a mezinárodních společností (např. TOP VISION Praha, GE Money Bank, EURAG, HP Academy, ORACLE, IBM, Deutsche Bank, Ocean Ship A´rosa, Justiz- & Innenministerium Thüringen, NDR a další). Autorka knihy Úspěšná paměť a tvůrce projektu Brillant Brain.

Prokázané paměťové výkony jsou založeny na fenomenálních učebních technikách, které Dr. Michaela Karsten zpracovala nejen pro potřeby škol a univerzit, ale také k využití v businessu pro instituce a firmy. Z excelentních technik aplikovaných na učební proces profitují i privátní osoby.

 

Ing. arch. Jan Soukup

Jan Soukup Architekt, který se angažuje převážně při obnově historických staveb, zejména církevních. Podílel se na významných rekonstrukcích Měšťanské Besedy, Západočeského muzea a náměstí Republiky v Plzni a kláštera v Novém Dvoře. Ocenění: Stavba roku Plzeňského kraje (2004,2009,2010,2012), nominace na Cenu Mies van der Rohe (2006), Ecola Award (2008), Historická pečeť města Plzně (2011), Ikona města Plzně (2012), Mecenáš plzeňské kultury (2014).

Je autorem knih: Zničené kostely (2004), Ohrožené kostely (2007), Kostely Starého Plzence (2009), Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni (2012) a dalších. Je předsedou dobrovolných spolků na obnovu památek na Rokycansku, v Plzni a v klášteře Chotěšov. Je autorem řady výstav s tématikou historických budov a areálů, zabývá se přednáškovou činností a vlastní malířskou tvorbou. Je spoluvlastníkem projekčního podniku Atelier Soukup s.r.o.

 

Edita Matoušková

Edita Matoušková Má vystudovanou sociální geografii na Univerzitě Karlově, prošla během života již řadou pracovních příležitostí a nyní pracuje v neziskové organizaci APERIO – společnost pro zdravé rodičovství a k tomu provází na zámku Zbiroh. Stále se vrací ve svém volném čase k zahradám a k přírodě. Spolu s Blankou Sikorskou navrhuje a konzultuje přírodní a permakulturní zahrady.

Spolupracuje s mezinárodní asociací Permakultura (CS) a jsem jedním z pěstitelů a uchovatelů starých a krajových odrůd kulturních plodin GENGEL o.p.s.

 

Petr Havlíček

Petr Havlíček Vystudoval VŠZ v Brně a výživě lidí se začal věnovat již během studia. Jeho prvními klienty ale nebyli lidé, kteří řešili nadváhu či obezitu, ale špičkoví vrcholoví sportovci, například Tomáš Dvořák (desetiboj), Kateřina Neumannová (běh na lyžích), Petr Vabroušek (ironman) či Václav Chalupa (veslování).

V roce 2005 se stal odborným garantem a následně i spolumoderátorem pořadů: „Jste to, co jíte“ a „Souboj v těžké váze“, které televize Prima vysílala po dobu osmi let.

Je spoluautorem šesti knih: Jídlo jako životní styl I, Hezky česky, hravě a zdravě, Po hlavě až nadoraz, Dietatour aneb jak se hubne v Čechách, Jídlo jako životní styl II a Superjídelníček.

V současné době pracuje spolu s Petrou Lamschovou na knize Jídlo jako životní styl III, která právě vychází.

V roce 2012 založil společnost Centrum Petra Havlíčka, která se specializuje na zdravotní prevenci, redukci váhy, zdravý životní styl, sport a psychiku. Pracují zde odborníci na výživu, na pohyb, psychiku či biochemii. V současné době se společnost připravuje na transformaci do nestátního zdravotnického zařízení a tým odborníků posílí i několik spolupracujících lékařů.

 

MUDr. Kateřina Cajthamlová

Kateřina Cajthamlová

Na Fakultě všeobecného lékařství Univerzity Karlovy studovala terapeutický obor všeobecného směru. Poté působila ještě během studia jako pomocná vědecká síla na klinice Mikrobiologie FVL UK. Mezi roky 1995 a 2001 dálkově studovala London School of Homeopathy a účastnila se kurzů České homeopatické společnosti a Indicko-Holandské Homeopatické školy.
V současné době podstupuje pětileté EU certifikované vzdělávání v oboru systemické psychoterapie na ISZ Praha.
V únoru 2001 otevřela nestátní zdravotnické zařízení se zaměřením na prevenci a léčbu interních chorob, kde pracuje dodnes. Spolupracuje se soukromými zařízeními OB Group MUDr. Figurové jako konzultant, HCP, Ing. Petrem Havlíčkem v oboru interního lékařství, International Medical Services, Flora Clinic. A přednáší pro Pharma Nord, Českou lékařskou komoru a mnoho dalších.
 

Mgr. Hana Stejskalová

Hana Stejskalová Mgr. Hana Stejskalová vystudovala Pedagogickou fakultu na JČU v Českých Budějovicích a celoživotně působí v oblasti vzdělávání.

Od roku 2007 se věnuje systemickému koučování v soukromé vzdělávací společnosti ACCoach, s.r.o. V roce 2010 již pracuje jako poradkyně, psychoterapeutka a koučka pro osobní a profesní rozvoj v soukromé praxi. Pořádá pravidelně kurzy a přednášky pro veřejnost. V posledních letech rozšířila své vzdělání o studium psychologie na ZČU v Plzni a dokončila u MUDr. Fr. Matušky na institutu Hermés Group v Praze komplexní akreditovaný výcvikový program Strategické a systemické kooperační a komunikační psychoterapie a hypnoterapie Miltona H. Ericksona v přístupu orientovaném na řešení.

 

Pavel Ranc

Pavel Ranc Je jedním z trenérů a koučů v oblasti řízení lidí a organizace firem ve společnosti Business Success spol. s.r.o.

Začal pracovat ve firmě nejdříve jako obchodník. Po 3 letech začal konzultovat se svými klienty v oblasti organizace procesů a v roce 2008 začal vést manažerské semináře o organizaci práce. Velmi brzy dosáhl vysokého procenta spokojenosti účastníků jeho seminářů a nastavenou laťku drží dodnes. Zajišťuje několik typů seminářů a konzultačních projektů. Rovněž vede plzeňskou pobočku Business Success a je jedním z lidí, kteří připravují společnost Business Success a její klienty na budoucnost, která vychází z požadavků trhu.

Během své desetileté praxe se podílel na více než 120 optimalizačních projektech ve firmách, jejichž majitelé se rozhodli zefektivnit fungování a více využít nasazení svých zaměstnanců.

 

MVDr. Martina Načeradská

Martina Načeradská Pracuje v oboru 16 let, začínala jako veterinární sestra, dnes má již šestým rokem vlastní ordinaci a zaměstnává další lékařky. Je předsedkyní sekce poruch chování České asociace veterinárních lékařů, country representative PDTE (Pet Dog Trainers of Europe), členkou ESVD (European Society of Veterinary Dermatology) a členkou ISFM (International Society of Cat Medicine). Její ordinace získala jako vůbec první v republice mezinárodní certifikát Cat Friedly Clinic (klinika vstřícná ke kočkám).

Absolvovala odborné stáže v českých nemocnicích i v zahraničí (Chorvatsku, Dánsku a Holandsku).

Publikuje a přednáší pro odbornou i laickou veřejnost v České republice i v zahraničí. Pořádá semináře, kam zve odborníky ze zahraničí a vzdělává hlavně laickou veřejnost. Nedávno se podílela na organizaci konference v Senátu, která možná přispěje ke změně zákonů na ochranu zvířat. Začala spolupracovat s VFU Brno v rámci výuky medicíny koček. V televizi spolupracuje s ČT2 v rámci pořadu Chcete mě? My, lidé se považujeme za nejchytřejší a nejinteligentnější živočišný druh na planetě, ale přitom si neuvědomujeme, že je pro nás podstatně jednodušší porozumět přirozené řeči zvířete, než se ho snažit naučit, aby rozumělo nám.

 

Hana Zajícová

Hana ZajícováSpodní prádlo a vše kolem něj je její vášeň. Svoji práci miluje a dělá ji téměř 20 let. Prošla řadou zahraničních kurzů a školení u renomovaných zahraničních firem a přinesla do České republiky řadu novinek včetně trendu zvaný bra-fitting. Bra-fitting je ucelená služba, která pomáhá najít ženě správný střih a velikost podprsenky pro každou příležitost, naučí ji, jak prádlo správně oblékat a jak se o něj starat. Hana Zajícová též školí zájemce z řad soukromé a především firemní klientely.

Pracuje také na vývoji kolekcí spodního prádla a plavek pro některé zahraniční i tuzemské výrobce prádla a plavek. Provozuje salónky s osobní péčí a poradenstvím, kde každá žena najde nejen krásné a padnoucí modely, ale i odborné rady a osobní přístup.

 

Jiří Suchánek

Jiří Suchánek Jiří Suchánek je statutárním orgánem společnosti Plzeň 2015, o.p.s. Řídí její činnosti z hlediska ekonomického, personálního a provozního. Zastupuje společnost navenek vůči Evropské komisi, sponzorům, partnerům a municipalitám. Je zodpovědný za naplňování principů projektu Evropské hlavní město kultury.

Je absolventem Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. Působil jako ředitel Nadace OKD, zástupce manažera českého pavilonu na výstavě EXPO 2010 v Šanghaji, ředitel festivalu SOBOfest, nebo místopředseda výkonného výboru Fóra Dárců. Jeho hlavní specializací je vedení mezinárodních projektů, společenská odpovědnost firem (CSR) a marketingová komunikace. Mimo jiné získal stříbrnou Effie za kampaň k projektu Sídliště žije s Nadací OKD a Ogilvy & Mather.

Je vášnivým tenistou, amatérským kuchařem, milovníkem mnoha hudebních stylů, letních festivalů či designu a architektury. Je ženatý a má dvě děti.

 

Doc. PhDr. Dr. phil. Laura Janáčková, CSc.

Laura Janáčkováje docentkou klinické psychologie. Založila oddělení somatopsychiky ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze a je ředitelkou Institutu partnerských vztahů. Její dlouholetá praxe zasahuje do různých oborů aplikované medicíny, kde se zajímá o vliv psychosociálních faktorů na změnu zdravotního stavu člověka. Přednáší na univerzitách v Praze a v Brně a pravidelně se aktivně účastní vědeckých konferencí. Publikovala desítky odborných i populárních článků, učebních textů a kapitol ve vědeckých monografiích. Mezi její poslední samostatné monografie patří Bolest a její zvládání, Základy zdravotnické psychologie, Nevěra a její zvládání, Komunikace ve zdravotnické péči a Praktická komunikace pro každý den. Účastní se rovněž přípravy a realizace osvětových pořadů a filmů pro rozhlas a televizi. O její poslední populární knihu Muži chtějí potvory s podtitulem Jak získat pana Božského je v současné době velký zájem.

 

Dana-Sofie Šlancarová

Dana-Sofie Šlancarová

Vystudovala češtinu a angličtinu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde pak učila teorii a praxi překladu a korpusovou lingvistiku. Působila jako překladatelka, korektorka, fotografka a novinářka, založila firmu a nakladatelství OSULE a o něco později také projekt Cyklická žena®. Je matkou osmiletého Tobiáše, kterého neposílá do školy – je průkopnicí unschoolingu v Čechách. Vzala ho s sebou i na měsíc na podnikatelský kurz na Bali, o kterém napsala knihu.

Miluje cykličnost a vědomý život – to znamená, že tak žije a zároveň tyto principy předává dál. Ve firmách učí cyklický time management, koučuje a konzultuje. Pořádá „menstruační večírky“, což jsou populární večerní workshopy určené pro ženy i muže, odpovídající na všechny otázky co „kdy chtěli vědět o menstruaci, ale báli se zeptat“.

Dana-Sofie překládá (přeložila například Cyklickou ženu Mirandy Gray nebo Vědomý business Freda Kofmana), koriguje a píše: blogové články, články do časopisů i knihy.

Žije v Českých Budějovicích a mezi některé další její vášně patří práce se sny v businessu (je žačkou australské snové koučky Jane Teresy Anderson), anebo pětiprsté botičky a běh.

 

Jaroslava Kreuzbergová, DiS.

Jaroslava Kreuzbergová

Pracuje v oboru dietologie již 40 let. Je vedoucí nutriční terapeutkou Fakultní nemocnice Plzeň. Je členkou výboru sekce sester České diabetologické společnosti J. E. Purkyně. Absolvovala odborné stáže v Düsseldorf University Hospital a v Nottingham University Hospitals.

Publikuje a přednáší pro odbornou i laickou veřejnost. Pravidelně ji můžeme slyšet v pořadech Českého rozhlasu Plzeň od roku 1990, v současné době vždy v pátek od 8,30 a každou sudou středu od 18,00 hodin.

Je přesvědčena, že žena je krásná v každém věku, pokud v souladu s ním nabývá moudrosti. Jejím životním krédem je: Sám Bůh respektuje svobodu člověka, co jsem já, abych jeho vůli zpochybňovala.

 

Mgr. Petr Fridrich

Petr Fridrich

Vystudoval andragogiku na FF UK a rok také studoval na Univerzitě v Hamburku. Stal se prvním učitelem jógy smíchu, když absolvoval výcvik u jejího zakladatele, indického lékaře Dr. Madana Katarii. Kromě výcviků neurolingvistického programování, systemických přístupů a konstelací prošel také semináři, které se týkali terapie humorem, smíchu v práci, pozitivní psychologie, kinoterapie, gibberish (nesmyslný jazyk) terapie a vnitřního klaunství. Realizuje semináře a další aktivity smíchologie pro veřejnost, ale i pro firmy a organizace. Je pořadatelem Mistrovství ve smíchu ČR a členem mezinárodní sítě instruktorů a učitelů jógy smíchu Laughter Yoga International. Spolupořádá Nudnou konferenci a mezinárodní festival improvizačního divadla Improv Prague a věnuje se i dalším aktivitám, které se týkají smíchu, humoru, radosti, hravosti, tvořivosti a štěstí.

Když se smějete, měníte se, když se měníte, mění se i svět kolem vás. Podle výzkumů až 80% dospělých v západní civilizaci v podstatě „ztratilo“ svůj smích a má tendenci k vážnosti. A vážnost je vlastně stres, respektive jeho projev. A přitom radost, veselost, hravost a smích pozitivně působí na naše fyzické, mentální a emocionální zdraví. Smích nás také vede k srdečnosti, toleranci, soucitu, nepodmíněné lásce a spojení s ostatními lidmi.

Abychom dosáhli vědecky ověřených přínosů smíchu pro naše zdraví, je vhodné se denně smát nepřetržitě alespoň 10 minut. Ve skutečnosti se ale smějeme v tom lepším případě několik desítek sekund a řada lidí se nesměje vůbec.Smát se často a bez důvodu, hrát si, prostě se jen tak radovat, je to co umí malé děti, a to se od nich můžeme naučit.“

 

Blanka Lednická


Blanka LednickáBlanka Lednická vám může nabídnout šestnáct let zkušeností s genealogickým výzkumem – a to nejen její vlastní rodiny, ale také s výzkumem pro zájemce z České republiky i ze zahraničí. Její vzdělání zahrnuje bakalářský titul z historie, který získala v roce 2007 na Masarykově univerzitě v Brně. Tématem její bakalářské práce byla rodina Janouškových ve vsi Strachoňovice v 16. až 19. století, založená na jejím vlastním rodinném výzkumu. V roce 2012 vydala u nakladatelství Grada knihu Sestavte si rodokmen – Pátráme po svých předcích. Tato kniha je určena pro všechny zájemce o rodinnou historii a pátrání po předcích. Pořádá nejrůznější kurzy, besedy a přednášky na téma rodopisu a zpracování rodokmenu.

Tradice neznamená opatrování popela, ale udržování ohně.

 

Ing. Rastislav Zachar

Rastislav Zachar

Ing. Rastislav Zachar se narodil v roce 1969 v Trnavě na Slovensku. Po ukončení studia na VŠ pracoval jako obchodní manažer v počítačové firmě. Tehdy absolvoval trénink pro prodejce ve společnosti Business Success. Toto školení ho nadchlo tak, že se v roce 1994 rozhodl pro firmu Business Success pracovat jako obchodník a konzultant. Po čtyřech letech aktivní práce nejen na těchto dvou postech převzal zodpovědnost za vedení celé společnosti. V roce 1999 se přestěhoval do České republiky s úkolem pomoci vybudovat zastoupení Business Success i v této zemi. V současné době se svými aktivitami zaměřuje zejména na zlepšování chodu firem po stránce organizační, obchodní i po stránce mezilidských vztahů. On sám odtrénoval na seminářích tisíce dnů a díky mnohaleté a bohaté praxi v oblasti vedení, organizace a celkového fungování společností patří v tomto oboru mezi špičky. Mezi opravdové profesionály jej řadí nejen jeho široké zkušenosti, ale také jeho velké srdce a neutuchající nadšení, které dokáže rozdávat všem lidem, kteří chtějí zlepšit sebe své okolí.

 

Lenka Dobiáš Černá, M.A.

Lenka Černá M.A. Vystudovala VŠE v Praze a prestižní Institut sociálních studií v Haagu v Nizozemí. Život v rozvojových zemích poznala na vlastní kůži – m.j. žila 2 roky v Ugandě, kde založila projekt Adopce na dálku® a následující 3 roky jej vedla. Pracovala pro Rozvojové středisko Ministerstva zahraničí a od roku 2007 prosazuje myšlenku fair trade jako součást společenské odpovědnosti firem.

Věří, že změnami ve způsobu obchodu s rozvojovými zeměmi lze odstranit dětskou práci a pomoci drobným pěstitelům k získání lepšího výdělku. Věnuje se poradenství v tématech rozvojová spolupráce, společenská odpovědnost firem a filantropie. V září 2010 byla zvolena jednou z Ikon města Plzně. V letošním roce evaluovala české rozvojové a humanitární projekty v Kambodži a Barmě, pracovně byla v USA a v Singapuru, v Pakistánu působila jako volební pozorovatelka. V kondici se udržuje jógou, africkým tancem a procházkami se svým etiopským voříškem Ayeshou.

 

Mgr. Jitka Nesnídalová

Jitka NesnídalováMgr. Jitka Nesnídalová vystudovala humanitní vědy na FHS UK a jednooborovou psychologii na FF UK v Praze. Absolvovala roční kurz práce s tělem u Dr. Vodňanské a kurz focusing I , II. Od roku 2005 pracovala jako psycholožka v různých zařízeních a také poskytovala externí soukromé psychologické poradenství. Nyní se věnuje pouze soukromému psychologickému poradenství, ve kterém se specializuje převážně na vztahovou tématiku a na podporu sebevědomí žen. Provozuje informační portál o vnitřní síle člověka. Je zakladatelkou a lektorkou “On-line školy sebevědomí pro ženy”. Ve svém nakladatelství Šántí  vydává vlastní autorské knížky a CD. Také vede autorské semináře a přednášky a působí jako odborná poradkyně pro různé časopisy. Pravidelně hostuje v pořadu “Sama doma” na ČT1.

 

Barbora Morávková

Barbora Morávková Barbora Morávková strávila 17 let v Kalifornii a 2 roky v Německu. V listopadu 2010 se vrátila zpět do její rodné země. Barbora je klinická ajurvédská specialistka (CAS), v roce 2002 dokončila studium na California College of Ayurveda. Její praxe je také velmi ovlivněna Dr. Vasantem Ladem, s kterým se v roce 2008 účastnila GuruKula programu v Pune, Indii. Barbora studovala v Indii dvakrát a její zaměření je Pančakarma, ajurvédský detoxikační systém. V letech 2003-2008 měla Barbora soukromou praxi Ayurveda Living v Kalifornii, kde klienti absolvovali tento úžasný proces detoxikace, který obsahuje ajurvédské procedury, životosprávu, jógu, meditaci a pranajámu.

 

MUDr. Miroslava Průchová

Miroslava PrůchováVystudovala Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Plzni obor stomatologie a 2 roky pracovala jako stomatolog v nemocnici v Mostě, dále vystudovala i všeobecné lékařství a 9 let pracovala na chirurgickém oddělení v Rokycanské nemocnici . Od roku 1999 pracuje na oddělení plastické chirurgie Fakultní nemocnice v Plzni. V plastické chirurgii se věnuje výkonům ze zdravotní indikace i výkonům estetickým.


 

RNDr. Jan Bím

Jan BímVystudoval teoretickou kybernetiku na Matematicko fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Záliba v horolezectví a cestování ho zavedla do cestovní kanceláře Adventura, se kterou začal spolupracovat jako průvodce. Postupně sjezdil kolem 50 zemí celého světa a vedl turisty, cestovatele a horolezce na mnoho zajímavých míst. Od roku 2005 chodil každoročně v květnu dva týdny na pouť do Santiaga de Compostela v rámci 7 letého projektu Pojďme spolu do Santiaga. Protože se dál rozvíjí a hledá cesty, jak prakticky naplňovat to, že věří, že život může být krásný, inspirující a přitom zodpovědný, podstoupil na začátku července 2010 rituál hledání osobní vize života.

 

 

 

 

       © Excellent Plzeň s.r.o.        

 webmaster