Facebook YouTube
Excellentní žena

 

Anna ŠperlováMilé dámy, ráda bych  vám představila vzdělávací, zážitkové
a společenské   setkávání   žen  v  Plzni,   které  jsme  nazvali
EXCELLENTNÍ ŽENA®.

Konference jsou pro ženy všech věkových kategorií, různých zájmů i profesí. Chci, aby se ženy setkávaly, vyměňovaly si zkušenosti, poznávaly se navzájem. Chci inspirovat ženy k sebevzdělávání, hledání nových aktivit, k posilování sebevědomí. Nikde jinde se v Plzeňském kraji nesejde tolik žen jako na konferenci EXCELLENTNÍ ŽENA®.

Snažím se nacházet témata, která ženy zajímají a zvát přednášející, kteří ženy motivují, inspirují a nabíjejí pozitivní energií. Všechny konference, které jsme dosud uspořádali, byly vyprodané. To mě posiluje v mém přesvědčení, že cesta, kterou jsem zvolila, je správná … Milé dámy, přijďte a užijte si den jen pro sebe – kdy jste takový den měly naposledy? Přidejte se k nám, moc se na vás těším. Anna Šperlová podpis

Zaujal mě citát Madeleine Albrightové a snažím se jím řídit:
„V pekle existuje zvláštní místo pro ženy, které nepomáhají ostatním ženám.“

 

  

 

14. ECELLENTNÍ ŽENA

30. března 2019, 9.15 - 17.00 hodin, Měšťanská beseda Plzeň

 

Lektoři konference:

 

Kateřina Winterová

Jíst a žít
Kateřina Winterová

Jak jíst přirozeně a zdravě a zůstat fit do vysokého věku? Je nutné zajímat se o kvalitu potravin, o tradiční vaření? Jak je důležitá ekologie a úcta k přírodě? „Zdravá krajina, zdravé suroviny, zdravé recepty a zdraví lidé. To je moje filozofie, jíst a žít podle ní můžeme zvládnout všichni,” doplňuje Winterová. Bez přírody by nebyla radost na Zemi, proto se snaží žít s ní v souladu a říká o sobě, že je biomatka. Myslí si, že trend, kdy se lidé zaměřují na to, co jedí a v jaké kvalitě, sílí. Je to i tím, že Češi jsou národ zahrádkářů?

Kateřina Winterová je herečka, stálá členka činohry Národního divadla a čas na jevišti si užívá. Nejnověji zazářila po boku Jiřího Macháčka v historickém dramatu Toman. Od roku 2013 moderuje na ČT1 pořad Herbář, magazín o bylinkách a zdravém životním stylu. Napsala několik knih a kuchařek.

 

Jeroným Klimeš

Jak si udržet partnerský vztah
PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D.

Proč lidé tolik váhají se svatbou a rozchody jsou tak rychlé, když obojí je rozhodnutí na celý život? Dnešní svět přinášející tolik možností k seznámení jako by nabádal k nestálosti vztahů. Ale má smysl začínat stále s někým novým? Proč spolu vlastně tolik lidí nevydrží? Je již přežité být v manželství 40, 50 let? A stačí k němu jen láska? Proč jsou v druhé půli života muži na ženách citově závislí? Otázky, na které určitě dostanete odpověď.

Jeroným Klimeš je dětský a rodinný psycholog, který se zabývá psychologickému poradenství zaměřenému zejména na rodinné vztahy. Psychologii studoval na Filozofické fakultě UK a na University of Texas. V současné době přednáší na Filozofické fakultě a působí jako poradce veřejného ochránce práv. Rodinné a manželské terapii se věnoval také při práci se zájemci o adopce a pěstounskou péči.

 

Táňa Havlíčková

Šaty dělají člověka aneb Jak oblékat svoji duši
Táňa Havlíčková

Jste princezna, dáma nebo rebelka? Naučte se rozumět neverbálním signálům vašeho oblečení a budete kupovat už jen to, co vám sluší a v čem se cítíte skvěle. Objevíte, v čem jste výjimečná, v čem se lišíte od ostatních a co je vaší přirozeností. Sladíte oblečení se svojí duší a konečně se budete cítit ve své kůži.

Táňa Havlíčková je nekonvenční módní návrhářka, která učí ženy, muže i děti oblékat svou duši. Po úspěšné kariéře módní návrhářky začala pracovat jako stylová poradkyně, zkoumat, co vlastně oblečení vysílá a jak s ním pracovat, abychom byli nejen sladěni, hezky oblečeni, ale hlavně nalezli rovnováhu a harmonii ve svém životě. Ve své praxi pochopila, že nejsme všichni stejní, a proto se nemůžeme stejně oblékat.

 

 

Jan Soukup


Plzeň očima Bedřicha Smetany
Ing. arch. Jan Soukup

Jak vypadala Plzeň v letech 1840 – 1843, kdy zde žil a na premonstrátském gymnáziu studoval mladý Bedřich Smetana, budoucí velký český skladatel? Jak se žilo v ulici, která dnes nese jeho jméno? Jaké bylo v 19. století lázeňské centrum staré Plzně na Lochotíně, místo vlasteneckých setkání a společenského života?
Přednáška o úseku z historie našeho města, kterou si nenechte ujít.

Odborník na historickou architekturu, výtvarné umění a historii, velký znalec plzeňské historie. Angažuje se převážně při obnově historických staveb, zejména církevních. Je předsedou dobrovolných spolků na obnovu památek na Rokycansku, v Plzni a v klášteře Chotěšov. Autor řady výstav s tématikou historických budov a areálů, zabývá se přednáškovou činností a vlastní malířskou tvorbou. Je spoluvlastníkem projekčního podniku Atelier Soukup s.r.o.

 

 

Lenka Dobiáš Černá

 

Fair Trade - obchod se smyslem pro spravedlnost
Lenka Dobiáš Černá, M.A.

Existuje spravedlivé a etické nakupování? Co je to Fair Trade? Může spotřebitel ovlivnit výrobce na druhém konci světa? Proč je i v 21. století stále normální, že děti místo do školy chodí na pole? Můžeme i prostřednictvím obchodu vyjádřit svou solidaritu s lidmi v rozvojových zemích? A umožnit jim zůstat ve svém domově a nejít za lepším do Evropy? Spousta otázek, na které dostanete odpověď.

Vystudovala mezinárodní obchod na pražské VŠE a metody odstraňování chudoby na prestižním nizozemském Institutu sociálních studií. Život v rozvojových zemích poznala na vlastní kůži – mj. žila 2 roky v Ugandě, kde založila a vedla program Adopce na dálku® a realizovala výstavbu nemocnice. Pracovala na ministerstvu zahraničních věcí jako vedoucí monitoringu rozvojových projektů ČR. Založila společnost, která dovážela Fair Trade produkty a prosadila je do firem i obchodních řetězců. Byla zvolena Ikonou města Plzně. Působí jako nezávislá konzultantka a lektorka, specializuje se na partnerství neziskového a komerčního sektoru a fundraising. Často cestuje, navštívila více než 60 zemí světa.

 

 

Tomáš Pilař

 

Žijme operou
MGA. Tomáš Pilař

„Opera hledá jazyk, kterému současný divák rozumí a hlavně ho nesmí nudit.“, říká plzeňský šéf opery. Proč vůbec chodit na operu a jaké zážitky nám může přinést? Jaké jsou v současné době trendy? Historie opery na území Čech sahá již do 17. století - co je na ní tak přitažlivé, že je stále žádoucí a nestárne? Jaké to je hrát operu pod širým nebem? Nechte si vyprávět, v čem tkví kouzlo a v čem je jedinečná.

Operní režisér, scénograf,výtvarník, v současné době šéf plzeňské opery. Je nejmladším operním režisérem v ČR a dle časopisu Forbes jeden ze 30 nejtalentovanějších mladých Čechů do 30 let. Aktivně se věnuje lektorské a přednáškové činnosti na evropské úrovni. Kromě režie v kamenném divadle připravil i velkolepou Prodanou nevěstu na náměstí v Plzni a jedinečné Noci opery v lochotínském amfiteátru.

 
 
 

PROGRAM

 

8.15 - 9.15 Registrace účastnic, ranní občerstvení
   
9.15 Zahájení konference

Anna Šperlová, koordinátorka konference

Lenka Dobiáš Černá, moderátorka

   
9.30 - 10.15 Plzeň očima Bedřicha Smetany

Ing. arch. Jan Soukup

   
10.15 - 11.00 Jíst a žít

Kateřina Winterová, herečka, kulinární publicistka  

   
11.00 - 11.15 Přestávka
   
11.15 - 12.00 Jak si udržet partnerský vztah

PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D., psycholog

   
12.00 - 13.30 OBĚD
   
13.30 - 13.45 Představujeme vám...
   
13.45 - 14.15 Fair Trade - obchod se smyslem pro spravedlnost

Lenka Dobiáš Černá, M.A., konzultantka a lektorka

   
14.15 - 14.45 Žijme operou...

MGA. Tomáš Pilař, šéf opery DJKT v Plzni

   
14.45 - 15.30 COFFEE BREAK
   
15.30 - 16.30 Šaty dělají člověka aneb Jak oblékat svoji duši

Táňa Havlíčková, módní návrhářka

   
16.30 - 17.00

Losování vizitek účastnic konference o zajímavé ceny
Závěrečné slovo a rozloučení
Dárky pro ženy jako poděkování za účast na konferenci

   
Organizátoři konference si vyhrazují právo na změnu programu.
   
 

JAK KONFERENCE PROBÍHÁ?

 

  • Při příchodu u hostesek jen nahlásíte své jméno a čeká vás lehká snídaně – čaj, káva a k tomu něco malého k zakousnutí. Můžete si popovídat s ostatními ženami, které přišly a jsou možná stejně nejisté jako vy.
  • Zároveň si můžete prohlédnut nabídku, kterou pro ženy připravili naši partneři. Jedná se vždy o zajímavé produkty, které jsou určeny právě ženám.
  • Pak vás již čeká dopoledne plné inspirujících přednášek podle programu.
  • Po zdravém obědě, kde si oddychnete, popovídáte s ostatními ženami a s lektory, si můžete prohlédnout nabídku našich partnerů, ochutnat jejich produkty.
  • Pak vás čeká blok odpoledních přednášek, který přeruší jen coffee break. Po poslední přednášce bude losování vašich vizitek o krásné a hodnotné ceny, které nám věnovali naši partneři. Ale při odchodu dostanou dárky všechny ženy, protože dárků není nikdy dost ☺.
  • Během celého dne budete moci zdarma využít odborných služeb, např. kosmetiček, kadeřnic apod.
  • A pokud ještě nebudete chtít jít domů, můžete s ostatními posedět v kavárně Měšťanské besedy.
 

14. EXCELLENTNÍ ŽENA

 

VSTUPENKA JAKO DÁREK

Potřebujete potěšit svoji dceru, maminku, kamarádku nebo tchýni?
Pánové, chcete obdarovat svoji manželku nebo partnerku nevšedním dárkem?
Nebo nevíte jak poděkovat kolegyni nebo obchodní partnerce?

Buďte originální a kupte jim vstupenku na EXCELLENTNÍ ŽENU !

Pokud potřebujete poradit, pište  zena@explzen.cz  nebo volejte 732 858 631.

Jsme tu pro Vás.

 

poukázka

 

 

 

Partneři

ČSOB Skupina ČEZ Arberlad - Bavorský les
Dowe Květinářství Valentová Koření od Antonína
Výtvarno Sonnentor Vítaný host
Fair Trade AG25 China Care
Svět kvítek Foto Vlčková Auto Šmucler
Best of Magazín Madam Business Bohemia Sekt
Inca Collagen Veera Harmony Nosková  
 

Vystavovatelé

Krása na míru Benzi Životní mapy
Doptra Optik Tony Bennett Tiande
My pled Darovanský dvůr Biorganica
Metabolic Balance LavaNew Marmeláda z Pošumaví
Wlinie Paní Dýně Tepané šperky
Vorwerk LifeFood Waterdrop
RYOR Moravité  
 

Chcete se stát partnerem této významné společenské události? Kontaktujte nás:

sperlova@explzen.cz
732 858 631

   

 

 

 
      

 

 SOCIÁLNÍ SÍTĚ 

Abyste měli přehled o tom, co se u nás děje, můžete si nás najít na sociálních sítích.

Facebook          YouTube

 

RYCHLÝ KONTAKT
zena@explzen.cz

732 858 631
 

Ochrana osobních údajů

       © Excellent Plzeň s.r.o.

 webmaster